Літературний диліжанс “Вражаючий світ Шекспіра” /до 455-річчя від дня народження В. Шекспіра/

Без названия (1)Безперечно, говорити про Шекспіра  можна безкінечно. По-перше, й досі не існує жодного неспростованого факту, що довів би існування чи не існування Шекспіра, як “монолітного” автора в англійському часі і просторі. По-друге, було опубліковано в різних країнах світу стільки досліджень про Шекспіра, що не вистачить одного життя для того, щоб усе перечитати і переповісти. 

Шекспір – одне з тих чудес світу, яким не перестаєш дивуватися: історія рухається гігантськими кроками, змінюється образ планети, а людям усе ще потрібно те, що створив цей поет, відділений від нас декількома сторіччями. Чим більш зрілим стає людство в духовному плані, тим більше глибин відкриває воно у творчості Шекспіра. Десятки, сотні життєвих ситуацій, у яких опиняються люди, були точно підмічені і відбиті Шекспіром у його драмах. Ними можна міряти життя окремої людини і можна відзначати стадії розвитку цілого народу. Все драматичне, що трапляється з різними людьми і з суспільством у цілому, було зображено Шекспіром з тим ступенем художнього узагальнення, що дозволяє в різні часи й, здавалося б, у нових умовах пізнавати себе і своє життя.

В приміщенні читального залу відбувся літературний диліжанс “Вражаючий світ Шекспіра”. Розпочала захід вступною частиною завідувачка бібліотеки Любов Ковтуник.
Коротка біографічна довідка – Галина Тупичка : “…Шекспір – найвидатніший англійський поет і драматург XVI століття. Епоха, в якій жив і творив письменник, називається епохою Відродження, або Ренесансом. Вона вражає нестримним злетом фантазії митців, піднесенням духу, великою вірою у творчі можливості людини. Ніколи ще мистецтво не відігравало такої значної ролі в житті суспільства, ніколи не було таким велично прекрасним. У людях дедалі більше цінується розум, досвід, знання. Провідниками віри в особистість людини, в її духовні здібності виступали вчені, філософи, письменники, художники. їх почали називати гуманістами.
Епоха Відродження подарувала світові багато талановитих людей. Їх імена назавжди вписані в «золоту книгу» цієї епохи. Серед них – ім’я великого Шекспіра…”

Присутні переглянули фільм про Вільяма Шекспіра “Відомий і невідомий Шекспір”.

Про творчість великого драматурга розповіла бібліотекар читального залу Ольга Гнатюк.

Після заходу запрошені студенти ознайомилися з книжковою виставкою “Вражаючий світ Шекпіра”, на якій були представлені твори письменника та критичні матеріали про творчість В. Шекпіра.20190430_105125 20190424_105756

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *