Історична година “Злочин, якому немає прощення” /до Дня пам”яті жертв голодомору/.

images1933-й рік … Найчорніший час між чорними часами в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі. Як сталося, що без стихії, без засухи, без війни, в самому центрі цивілізованої Європи – в Україні, яка незадовго перед цим була житнецею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?! Що це було?! Ці питання протягом десятиліть тривожили світову громадскість. Нині ми знаємо, як це сталося.Нині ми знаємо, що це було. Це був більшовицький геноцид! Це була безкровна людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу. Війна – задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос. Війна – щоб зруйнувати віковічні основи народної моралі, витруїти в серцях людяність. І натомість посіяти в душах страх, жорстокість, підозрілість і неміч духовну. Вісім мільйонів зморених голодом дітей України – ось наслідки цієї війни.

У міській бібліотеці № 1 для дорослих відбулася історична година “Злочин, якому немає прощення” /до Дня пам”яті жертв голодомору/. На годину пам”яті ми запросили студентів ІІ курсу Економіко-правового коледжу, групи: ОГГ – 21 та П-21.

Бібліотекарі читального залу Ольга Гнатюк та Світлана Березюк розповіли присутнім про складну політичну ситуацію, яка склалася в Україні в 1932-33 рр. та набираючий обертів маховик репресій сталінського режиму.

viber image2 viber image3

 

 

 

 

 

 

 

 

Відефільми доповнили розповіді бібліотекарів та вразили присутніх шокуючими документальними кадрами.

Завдяки цьому, нам вдалося достукатися до кожного присутнього, адже трагедія голодомору не повинна подаватися сухою мовою підручників історії. Підтвердженням цього були сльози на очах студентів, а також вже їх власні спогади про розповіді дідусів та бабусь про ті страшні часи.

viber image

viber image4 viber image5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *