This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Історія бібліотеки

библиотека

Коломийська міська бібліотека№1 для дорослих є одна з найстаріших бібліотек Покуття. Бібліотека заснована в 1939 році. Будівля, в якій на даний час знаходиться бібліотека, споруджена в 1907 році і була власністю купця Соломона Марамороша. У перші повоєнні роки тут містився міський військомат, відтак – житлові квартири. Від 1978 року – бібліотека.

При її заснуванні велику допомогу у комплектуванні книжкових фондів надали обласний колектор, жертвували свої книги і жителі міста. Книги поступали з Ярославської області, а також з приватних бібліотек, які були ліквідовані.

Місцем, де організовувалась перша бібліотека Коломиї –  було приміщення теперішнього музею”Гуцульщина”. Вона дістала назву „Центральна бібліотека№1” з відділом дитячої літератури. Бібліотека крім українських книжок мала літературу на польській і німецькій мові.

Першим  завідувачем бібліотеки був Андрій Андрійович Чайковський-син відомого письменника.

чайковский

 

 

Чайковський1

 

Штат бібліотеки був 6 осіб. Відразу були відкриті три відділи : читальня, абонемент і іноземний відділ.

Бібліотека вже працювала на повну силу та нагрянула Велика Вітчизняна війна, яка перервала мирну працю.

3 серпня 1944 року було розпорядження з області відновити роботу центральної міської бібліотеки.

повоенна робота

 

За час свого існування бібліотека чотири рази міняла свою адресу. Певний час вона знаходилася в приміщенні музею ”Гуцульщина”, музею історії міста Коломиї , а в даний час знаходиться на бульварі Л.Українки №7.

на сходах

1955 рік. Працівники бібліотеки.

Бібліотечній справі присвятили своє життя Стасюк Василь Михайлович, Дорофєєва Євгенія Станіславівна,Турецька Ганна Йосипівна, які працювали в бібліотеці по 40 років.

З 1970року до 1976р. бібліотеку очолювала Канчуга Ніна Сергіївна, пізніше Майорнікова Євдокія Лаврентіївна.

Канчуга

майорнікова

Канчуга Ніні Сергіївна                                                            Майорнікова Євдокія Лаврентіївна

З жовтня 1981 року очолює бібліотеку Ковтуник Любов Павлівна, якій в 2012році  за сумлінну працю і високий професіоналізм присвоєно звання Заслужений працівник культури України.

Изображение 029

Завідуюча бібліотекою Любов Ковтуник

Історія міської бібліотеки №1 для дорослих це приклад того, як завдяки наполегливості і професіоналізму колективу з невеличкої книгозбірні вдалося створити бібліотеку,котра стала справжнім інформаційно-освітнім центром міста.За ці роки вдалося сформувати бібліотечний фонд,який становить 65 тисяч видань і дозволяє    задовольняти різноманітні потреби користувачів. При бібліотеці працюють клуб „Краєзнавець”, літературно-мистецька вітальня „Лілея”.

Изображение 015

 

Колектив бібліотеки

Для бібліотекарів  Олійник Любов Дмитрівни, Белелюк Марії Дмитрівни бібліотечна справа стала справжнім покликанням.

IMG_4783

Влилися в колектив бібліотеки і молоді працівники це Гнатюк Ольга Сергіївна ,Березюк Світлана Іванівна, що віддають      улюбленій справі всі свої знання,вміння і талант.

Изображение 019

 

Важку,але почесну  і необхідну для себе професію обрала Тупичка Галина Миколаївна,  яка працює бібліотеці з 2004 року.

Изображение 023

 

Працю бібліотекарів  було оцінено і за рішенням Обласного Управління Культури у1985 році бібліотеці було присвоєно звання „Бібліотека відмінної роботи”.  В 2012 році за вагомі успіхи в популяризації української книги, активну участь у культурних, просвітницьких ідейно-патріотичних заходах  нагороджено грамотою Міністерства культури.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *