Година роздуму «Погляд на проблему: молодь і злочинність»

Без названияПідліток і злочин…Нібито несумісні поняття, проте статистика свідчить: у середовищі неповнолітніх рік у рік посилюється криміногенна напруженість. На 10 тис. неповнолітніх припадає в середньому 129 правопорушень і злочинів. Є все: злісне хуліганство, бійки, грабежі, розбій, крадіжки, вбивства, гвалтування…Людина не народжується злочинцем, а стає ним через певні обставини. Часто підлітки думають, що за скоєний ними злочин ніякої відповідальності не буде, бо вони неповнолітні.

Самі цій темі присвячена година роздуму «Погляд на проблему: молодь і злочинність», яка відбулася у бібліотеці №1 для дорослих, у вівторок, 10 грудня. Цей день був вибраний не випадково, адже саме 10 грудня – Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги.

Про види злочинів, поширених у підлітковому середовищі запрошеним студентам ВПУ №14 розповіла бібліотекар читального залу Ольга Гнатюк:  “…Законодавча класифікація злочинів – віднесення злочинів до тих чи інших груп, їх об‘єднання в такі групи, яке здійснюється самим законодавцем. Законодавча класифікація злочинів у чинному законодавстві провадиться за суб‘єктом посягання, формою вини, характером і ступенем суспільної небезпеки. Об‘єкт посягання є основою для визначення місця того чи іншого злочину в системі Особливої частини КК і віднесення злочину до тієї чи іншої групи за характером і ступенем суспільної небезпечності. Усі злочини в Особливій частині КК поділені на групи (глави, розділи) за об‘єктом посягань, що важливо для визначення підслідності, підсудності, обумовлює ефективність боротьби зі злочинністю на певних етапах розвитку суспільства.

Найперше всі злочини слід поділити на дві групи: умисні та необережні. Згідно ст.25 КК вид виправно-трудової колонії, в якій призначається відбування покарання у вигляді позбавлення волі, значною мірою залежить від того, за умисний чи необережний злочин засуджена особа. У ст.25 виділено вид колоній-поселень для осіб, що чинили злочини з необережності, в них призначається відбувати покарання всім чоловікам і жінкам, які вперше засуджуються до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, незалежно від тяжкості такого злочину та розміру призначеного покарання. Тому, засуджуючи особу до позбавлення волі, суд однозначно повинен визначити, умисний чи необережний злочин вчинено нею. У КК називаються окремі групи умисних злочинів залежно від ступеня і характеру їх суспільної небезпечності. Ст.7 дає вичерпний перелік злочинів, віднесених до тяжких. Визнання особи винною у вчинені такого злочину впливає на вид виправно-трудової установи, в якій буде призначено відбування покарання, враховується при застосуванні умовно-дострокового звільнення від відбуття покарання тощо. Показником суспільної небезпечності злочину є, як правило, санкція відповідної кримінально-правової норми. До тяжких віднесені умисні злочини, за вчинення яких може бути призначене покарання у вигляді позбавлення волі…”

20191210_14100420191210_140007

Більш детально про кримінальну відповідальність, яка настає за вчинення злочинів ми запросили розповісти головного спеціаліста відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Коломийського центру з надання безоплатної правової допомоги п. Вікторію Смерек.

Спеціаліст проінформувала студентів з якого віку та за які види злочинів настає кримінальна відповідальність, навела життєві приклади з практики та відповіла на запитання присутніх.

Важливою інформацією для запрошених стала консультація Вікторії Смерек про надання безоплатної правової допомоги, про правові послуги, які надають адвокати та працівники центрів з надання правової допомоги.

20191210_14100120191210_135939

Фільми та відео-ролики про підліткову злочинність доповнили розповіді та відчутно вплинули на глядачів.

В бібліотеці була представлена тематична книжкова виставка «Молодь і право». Оглянувши виставку студенти ознайомилися з матеріалами на правову тематику, наявними у бібліотеці та художньою літературою про підліткову злочинність.

20191210_14523320191210_141124 20191210_145318

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *