This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Графік роботи:

Щоденно: з 9 - до 18 години

Субота, неділя:

з 10 - до 18 години

Понеділок - вихідний день

Остання п'ятниця місяця - санітарний день.

Наші контакти

78200

Івано-Франківська обл.

м.Коломия

бульв. Лесі Українки, 7

тел.(03433) 2-26-55

e-mail: libkolomija@meta.ua

Година народознавства “Різдво у Карпатах”

content_image010Гуцульщина завжди відрізнялася своїм особливим ставленням до звичаїв та повір’їв. Різдво у карпатському селі – одне із найкращих, найказковіших проявів отих гуцульських традицій. Хто був на Різдво у Карпатах, добре знає, що більше на зимові свята у місті точно не залишиться. Саме у горах Дух Різдва відчувається краще, сильніше, карпатська атмосфера підсилює його, надає світлому празнику більше магічності, казковості, а від того – більше радості. 

Саме про магію різдва та важливість збереження традицій йшлося у вступі-звертанні до запрошених на годину народознавства “Різдво у Карпатах” у виконанні завідувачки бібліотеки Любов Ковтуник.

Про різдвяні традиції Святвечора та Різдва розповіла бібліотекар читального залу Світлана Березюк: “…

Містерія Святого вечора, мабуть, одне з най таємничіших і найінтимніших дійств у циклі календарних релігійних свят. У Карпатському регіоні, особливо в селах , вона й донині супруводжується великою кількістю ритуалів , обов язкових атрибутів .Сама атмосфера створюється ще задовго до того , як родина сідає за святвечірній стіл. .У кожного учасника дійства своя роль і своя велика відповідальність.Газда – захисник і розпорядник цілого обійстя – обходить господу, худобу ,оголошує появу на небі Різдвяної Зірки.  Газдиня пильнує , щоб увесь день і увесь вечір пройшов «з Богом».З молитвою розпалює на світанку вогонь з печі,з молитвою і добрими думками готує страви.Всі вони особливі: дуже смачні й одночасно символічні. Недаремно їх дванадцять -як Христових апостолів, як місяців у році.Не випадково ці страви пісні.Бо не йдеться про догодження плоті, а радше прославлення Господа, що дав цю їжу.Як пройде ця вечеря .залежатиме життя людей протягом наступного року.Чи буде воно мирним , чи пануватиме в домі порозуміння , чи видасться рік багатим, урожайним, чи прихилиними будуть сили природи…Все перелічене є спільним для мешканців цілого Карпатського регіону. А от нюанси різноманітні і дуже різноманітні самі страви.Жодна із страв не повинна залишитися недоторканою : кожну потрібно хоч трохи спробувати. Добре, як горить свічка – живий вогонь.Головна страва вечері в Святий вечір – кутя.-Традиційно її готують з пшениці.Крупинки , зерна – – це символ людей . склеєних в людство,пшенична каша з медом -як поминальна страва.Пшеничне зерно проростає щороку, тому символізує відродження.Мед уособлює щастя та блаженство.Також господиня готувала голубці, капусняк, пісний борщ, горох,вареники з картоплею та капустою, узв Цією вечерею закінчується строгий

Різдвяний піст : 7 січня всі обмеження знімаються , і можна влаштовувати справжній святковий бенкет. Кажуть, що на Новий рік в будинках повинно пахнути мандаринами, а в Різдво хата повинна просочуватися ароматами кориці і ванілі. Тобто без святкової випічки це свято немислиме.У Різдво здавна дотримувалися ще однієї традиції :надягали новий одяг: не випраний , а саме нову одежину…”
Присутні переглянули відеофільм “Різдво у Карпатах”.

Книжкова виставка Різдво в Карпатах

Книжкова виставка Різдво в Карпатах

?????????????

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *