Графік роботи:

Щоденно: з 9 - до 18 години

Субота, неділя:

з 10 - до 18 години

Понеділок - вихідний день

Остання п'ятниця місяця - санітарний день.

Наші контакти

78200

Івано-Франківська обл.

м.Коломия

бульв. Лесі Українки, 7

тел.(03433) 2-26-55

e-mail: libkolomija@meta.ua

Бурлака. Спогади про Тараса Мельничука /Упоряд. Є. Баран, М. Васильчук, В. Бабій

1Тарас Мельничук (1938-1995) – поет, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка. Постать виїмкова на українському грун­ті і контроверзійна. Про нього пишуть наукові дисертації (Свя­тослав Кут, Ірина Зелененька), йому присвячують вірші (Василь Герасим’юк, Мирослав Лазарук та ін.), пишуть спогади.

Окремою книгою спогади про Тараса Мельни,чука виходили 2008 року у Вижниці в упорядкуванні Манолія Попадюка та Вікто­ра Максимчука («Князь вільного слова». – Вижниця: ВПК «Чере­мош», 2008. – 264 с.). Спогадові матеріали друкувалися на сторін­ках журналів «Сучасність», «Перевал», «Буковинський журнал», газетах «День», «Літературна Україна», «Слово Просвіти»…

Ми з поетом і редактором «Буковинського Журналу», нашим земляком із Коломийщини Ми­рославом Лазаруком задумали підготувати нову книжку спогадів. Звичайно, що се лише початок роботи.

Ми зверталися не до всіх. Так вийшло. Думаю, окремі з літера­торів напишуть ще свої спогади. Окремі з літераторів відмовилися від написання з різних причин.

Я не знав особисто Тараса Мельничука, але був на його похоро­нах 31 березня 1995 року. Говорити зараз про цей день і свої вра­ження іід нього (частково рони зафіксовані у моєму щоденнику) особливого бажання не маю. Хоча й крамольного там не було. Хіба що на поминках виник перманентний скандал між двома літера­торами (про це є мій запис у щоденникових нотатках за 1995 рік). Коли мої нотатки прочитали обидва літератори, кожний дав свою версію подіям. І тоді я зрозумів, що одна і та сама подія має стільки версій, скільки людей у ній брало участь або ж були свідками.

Особливість спогадів у дій книзі, що тут поєднані як окремі передруки матеріалів (Ігор Калинець, Дмитро Гриньків, Галина Курищук, Ніна Гнатюк, Микола Васильчук, Богдан Радиш та ін.), так і спогади, написані спеціально для цього видання (Іван Андрусяк, Михайло Андрусяк, Микола Близнюк, Марія Гнатюк, Василь Андрушко, Андрій Малащук, Василь Шкурган, Григорій Штонь).

Крім того, маємо різні варіанти спогадів – спогад-інтерв’ю (Ми­кола Близнюк-Василь Глібчук), спогад-вірш (Василь Герасим’юк). Подаємо також наукову розвідку (Ольга Шах).

Словом, Дорога до осмислення феномену Тараса Мельничука відкрита для тих, хто готовий нею йти і хто готовий, попри всі пере­витрати особистого знайомства і побутових образ, зберегти Любов.

Євген БАРАН,

літературний критик

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *