9 лютого – День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету  під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечSID2021_UAного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Словник

Цифровий слід

Цифровий слід – це всі дії людини в Інтернеті, з яких складається її електронний портрет. Коли вона публікує фотографії, аудіозаписи, відео, текстові повідомлення, дописи в блозі чи пише на сторінках друзів, то залишає в мережі так званий слід.

Особиста інформація

Інформація про конкретну особу. Вона може бути загальнодоступною, призначеною лише для деяких людей або цілковито приватною, залежно від того, наскільки конфіденційною вона є.

Налаштування

Розділ на сайті, у додатку тощо, де можна вказати, яку інформацію про себе користувач хоче показувати іншим і як служба оброблятиме дані його облікового запису.

Межі

Кордони або точки переходу між двома різними зонами; неписані правила поведінки . З одного боку меж певні дії можуть бути прийнятні, а з іншого – неприпустимі.

Чи вмієте ви зберігати таємницю?

Чому конфіденційність має таке велике значення? Цифровий слід – це всі дії людини в Інтернеті, з яких складається її електронний портрет. Коли вона публікує фотографії, аудіозаписи, відео, текстові повідомлення чи пише на сторінках друзів, то залишає в мережі так званий слід. Якщо правильно представити себе в Інтернеті, з часом від цього можна отримати різноманітні переваги. В Інтернеті зручно спілкуватися з рідними, друзями, однодумцями, надсилати повідомлення та зображення, брати участь в обговореннях у соціальних мережах.Часом ми навіть не замислюємося, перш ніж опублікувати щось онлайн. Але привабливість й небезпека всесвітньої мережі в тому, що з неї ніщо не зникає безслідно. Сьогодні ви можете поділитися смішним дописом або картинкою, які видаються вам цілковито невинними, а завтра їх можуть побачити не ті люди та зробити неправильні висновки.

Тож пам’ятайте:

  • ваш цифровий слід (як і будь-який інший вміст у мережі) може побачити хто завгодно;
  • вміст, опублікований у мережі, важко або навіть неможливо видалити з неї назавжди. Ось чому так важливо піклуватися про свою конфіденційність. Щоб захистити її, публікуйте лише вміст, який ви вважаєте цілковито безпечним для себе та своєї репутації (інакше кажучи, ретельно стежте за своїм іміджем в Інтернеті). Як то кажуть, мовчання– золото, й іноді вчасно промовчати означає захистити власну конфіденційність і приватне життя Інших людей

Таємниці – один із багатьох різновидів особистої інформації, якою варто ділитися лише з найближчими рідними та друзями або взагалі ні з ким.

Яку ще інформацію слід захищати від чужих?

  • Домашня адреса й номер телефону
  • Пароль від електронної пошти й інших облікових записів у мережі
  • Імена користувача
  • Домашні завдання й інші роботи
  • Фотографії, відео, музика й інший вміст

Джерело: https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2018/08/PRESS.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *