7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

integrativnaja-medicina-pomogaet-bolnym-rakom-ljudjam-spravitsja-s-bolju-i-trevogoj-1__600

Зараз, коли COVID-19 кидає виклик світові, кожен, як ніколи, починає розуміти цінність здоров’я.

Для кожної людини добре самопочуття – запорука нормальної працездатності і життєвого успіху. Що може бути прекрасніше доброго здоров’я? Воно відкриває перед людиною необмежені можливості у праці і відпочинку, в сім’ї і на роботі, створює радісне світовідчуття.

Хвора людина відчувається себе позбавленим волі (волі руху, свободи мислення), як «пташка в клітці», прислухаючись тільки до ударів серця в грудях. Таке життя перетворюється в суцільну муку, тому здоров’я – це не тільки запорука успішного життя, це і запорука свободи людини.

У Всесвітній день здоров’я хочеться нагадати всім основні складові здорового способу життя:

–   повноцінне і збалансоване  харчування (не рідше 3-4 разів на день, уникате   переїдання та голодування.);

–   фізична активність (рух-це життя);

–   чіткий режим (зміна занять і відпочинку, сон не менше 7-8 годин);

–   відсутність шкідливих звичок (алкоголь, куріння, їжа на ніч);

–   особиста гігієна;

–   свіже повітря (прогулянки на природі);

–   більше позитивних емоцій;

–   заняття до душі, захоплення;

–   профілактика захворювань.

Не випадково на перше місце основних складових здорового способу життя винесене питання повноцінного і збалансованого харчування, адже  ще батько медицини Гіппократ писав: «Ми є те, що ми їмо». Здорове харчування – це, насамперед, один з ключових факторів запобігання низці хронічних захворювань.

Протягом свого життя людина з’їдає близько 40 т.  різних продуктів, які перетворюються на будівельний матеріал і джерело енергії для організму. Не секрет, що спожите людиною безпосередньо впливає на її здоров’я, фізичний і розумовий розвиток, на її психічний стан і працездатність, на тривалість і якість життя, на її зовнішність і настрій, і навіть на стосунки з оточенням.

РисунокТемі здорового харчування присвячена книга  професорки неврології, викладачки факультету психіатрії Школи медицини та факультету досліджень їжі і харчування Інституту Стейнгардта Нью-Йоркського  університету Ліси Москоні «Їжа для мозку. Наука розумного харчування».

Ця книга з недавніх надходжень на абонемент бібліотеки, яку ми хочемо порекомендувати нашим користувачам.

Ліса Москоні аналізує, що наука каже про харчування для здоров’я мозку, як раціон впливає на роботу цього органу й чому дієта для мозку може відрізнятися від тієї, що потрібна решті тіла. Чи здатна лише сама оливкова олія врятувати від хвороби Альцгеймера? Яка глюкоза потрібна нашому мозкові? І як зробити свій корисний раціон не лише поживним, а й смачним?

У книзі  описано ті процеси, що відбуваються в мозку з різними продуктами. Якщо ви ніколи не чули, що від раціону залежить стан здоров’я, що кишківник впливає на настрій і вагу, якщо на вашій кухні досі немає заморожених ягід, лляного насіння та лосося, то книжка вам точно відкриє очі на стан речей.

Авторка жваво і просто пише про мозок. Вона гарно оперує фактами та показниками і це переконує. Наприклад, вона розповідає, чому їжа корисна, а добавки не працюють, що генетична схильність до хвороб не вирок. Професорка дає багато простих рекомендацій і варіантів того, як заряджати мозок. Це корисна книжка для всіх, хто хоче взяти під контроль своє когнітивне здоров”я. Разом з Лісою Москоні ви пройдете тест, визначите свій рівень та скоригуєте власний раціон. Вам не доведеться вишукувати рецепти з кулінарних книжок і блогів – авторка ділиться своїми улюбленими.

Чекаємо на вас після карантину в бібліотеці та закликаємо : дотримуйтесь санітарно-гігієнічних норм, піклуйтеся про близьких та будьте відповідальними! Лише максимальне соціальне дистанціювання може врятувати вам життя! Фізичне спілкування з друзями, застілля,  подорожі – можуть почекати. Це все можна надолужити потім.

Доброго вам здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *